Medinės tvoros

Viena populiariausių ir mėgiamiausių tvorų rūšių yra medinė tvora. Medines tvoras galima būtų pavadinti klasika.  Kai kuriems žmonės tai yra labiausiai priimtinos tvoros, nors ir yra žinoma, kad šios tvoros reikalauja pakankamai priežiūros.
Medines tvoros

 

 

Medinės tvoros yra mėgiamos dėl savo dekoratyvumo, kadangi harmoningai įsilieją ir prisitaiko prie bet kokios aplinkos ar pastato. Taip pat jos pasižymi ir keičiamu dizainu, kadangi medinę tvorą galite rinktis įvairių formų, skirtingos medienos, galite tvorą dažyti ar išpaišyti. Taip pat šiomis dienomis yra populiari ekologijos tema, tad medinė tvora yra ekologiška, kadangi gaminami iš natūralios medžiagos – medžio.

Renkantis medinę tvorą reikėtų apgalvoti ko jums reikia. Kad tvora būtų saugi, saugotų nuo vėjo ar ji atliks tik dekoratyvinę, reprezentacinę funkciją? O gal jums svarbu atriboti skirtingas sklypo zonas? Ar yra būtinybė, kad tvora saugotų mažus vaikus nuo galimybės išeiti už kiemo ribų į gatvę? Atsakius į šiuos klausimus iš dalies paaiškės ir tvoros dizainas, tarkim jei norite, kad tvora saugotų nuo vėjo jums reikėtų rinktis ištisinę medinę tvorą.

Nors palyginti su kitomis tvoromis medinė tvora nėra tokia ilgaamžiška, kaip tarkim metalo tvora. Tačiau mediena yra lengvai prieinama medžiaga iš dalies pigi,gera kaina ir statymo darbai ganėtinai nesudėtingi. Medinei tvorai reikalinga nemažai priežiūros, ją reikia dažyti, impregnuoti ir saugoti nuo supuvimo. Labai svarbus yra medienos paviršiaus sluoksnis jeigu jis nėra tinkamai padengtas antiseptikais, tvora gali tapti puvėsio, pelėsio ar vabzdžių taikiniu. Taip pat tvora gali būti impregnuojama vakuuminiu giluminiu būdu, šis impregnavimo būdas smarkiai pratęsia medinės tvoros gyvavimo laiką. Šios tvoros pliusas, tai kad supuvusius elementus lengvai galite pakeisti naujos medienos elementais.

Medine tvora

Mediena turi galybę rūšių, tveriant tvorą labiausiai naudojama pušies, eglės, maumedžio ar kedro mediena arba kieta plačialapių medžių mediena. Tvorai reikalinga mediena turi būti tinkamai paruošta. Tvirta, išdžiovinta, nesupuvus, neįskilus.

Norite konsultacijos? Kreipkitės telefonu: +370 69980560